Książkowe nabytki | The Infernal Devices - the complete collection (boxed)


Po długiej przeprawie przez Atlantyk mój wymarzony komplet wreszcie dotarł pod właściwy adres :) 
The Infernal Devices, znana w Polsce pod tytułem Diabelskie Maszyny, to trylogia poprzedzająca wydarzenia z The Mortal Instruments (pl. Dary Anioła), pierwszej serii przygód Nocnych Łowców autorstwa Cassandry Clare. Historia TID ma miejsce w wiktoriańskim Londynie, i osobiście uważam ją za o wiele lepszą od powstałego wcześniej sequela. Moja miłość do tytułu nie pozwoliła mi nie podzielić się wrażeniami z lektury, do których serdecznie zapraszam, o tutaj.
Amerykańskie wydanie charakteryzuje się pięknymi grzbietami składającymi się w jeden obrazek, błyszczącymi okładkami, mapką na początku każdej książki oraz fragmentami pozostałych tytułów o Nocnych Łowcach na samym końcu. W porównaniu z tym, rodzime wydanie jest zwyczajnie biedne.


Zestaw kosztuje ok. 150zł., jednak za taką cenę naprawdę warto. Teraz już pozostało mi nazbierać do skarbonki na sequel w identycznym wydaniu, niestety o wiele droższy D:


3 komentarze:

 1. Oh to też czytasz książki po Angielsku?
  Kiedyś musiałem tak robić bo nie wszystko na naszym rynku było dostępne, ale teraz wciąż to robię pomimo że mamy to samo co zachód.
  Myslałem żeby wrecz kupić kilka książek w języku Rosyjskim aby zacząć się go uczyć bo rozumiem tylko jak mówią w tym języku.

  No i najważniejsze: Solidna robota, takim zestawem to można dla zombie miażdżyc czaszki.

  Dziękuje
  Krzysztof

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytałabym tylko po angielsku, gdyby było mnie stać na sprowadzenie każdej książki, która mnie zainteresuje D: Zresztą, trzeba wspierać rodzimą gospodarkę :D

   Usuń
 2. Wspierać lokalny biznes.

  Dlatego gry, książki itp. kupuje na miejscu w sklepach gdzie znam właścicieli i mogę sobie zawsze z nimi pogadać. To jest o wiele ważniejsze niż kupienie czegoś na necie o te kilka złotych taniej

  OdpowiedzUsuń