Mystic Messenger | Ścieżka... V?


Ponad rok czekania, ale się doczekaliśmy! Jeszcze tylko Unknowna do szczęścia brakuje ^^


Wraz z ostatnim update'em Cheritz wprowadziło nowy wygląd HUBa (menu) w grze, ale co ciekawsze, na jednym ze screenów Koreańczycy pośrednio potwierdzili wprowadzenie do tytułu ścieżki V.

Niecały rok temu popełniłam post na temat nowych ścieżek (V oraz Unknowna) pod kątem zasadności ich wydania - to, że fani ich chcą, niekoniecznie oznacza, iż fabularnie będą one pasować do już wykreowanego świata gry. Gwoli przypomnienia, V jest zakochany w Rice, a z powodu swojej przypadłości oraz nieobecności na czacie RFA, jest kandydatem co najmniej problematycznym  (dla niektórych wręcz niemożliwym) do otrzymania swojej romantycznej historii z bohaterką. Co innego Unknown, ale ponieważ (na razie) nie dostaliśmy żadnych przesłanek odnośnie jego historii, skupmy się na błękitnowłosym jegomościu.

Jak widać na screenie, ścieżka V znajduje się w nowej kategorii Another Story. Słowo another sugeruje, iż będzie to opowieść alternatywna, prawdopodobnie przedstawiająca inne wydarzenia, bądź ich część zostanie zmieniona, tak aby regularny kontakt bohaterki z V już z samego początku był możliwy. Co będzie potem, możemy tylko gdybać, podobnie jak, czy ścieżka będzie historią romantyczną czy z chłopakiem doświadczymy zaledwie przyjaźni (jak to było w przypadku Jaehee).

Ponieważ nową ścieżkę umiejscowiono wraz z innymi, możemy być pewni, że ani długością ani strukturą nie będzie znacznie odbiegać od "starych" historii (co innego, gdyby znalazła się w kategorii DLC). To z kolei oznacza, iż ścieżka najprawdopodobniej będzie darmowa, aczkolwiek tego nigdy nie można brać za pewnik.

Pewne jest jedyne to, że nie ma co wieszać psów na Cheritz tylko dlatego, że nie podoba nam się cały koncept (osobiście marzę o ścieżce Unknowna, ale V też jest ciekawą opcją). Firma miała ponad rok na przemyślenie tego typu spraw, także na pewno zaserwują nam opowieść nie gorszą od tych "kanonicznych". Bądźmy dobrej myśli :)

Data premiery to sierpień 2017.
Created by @ShintaWorld. Check out her deviantart profile!
Źródło: Cheritz fb


7 komentarzy:

 1. Straszliwie się cieszę, tyle czekałam i już niedługo sama będę mogła się przekonać ile z moich domysłów jest prawdą! V jest taką tajemniczą postacią, wiemy o nim naprawdę niewiele, dlatego stworzenie historii o nim, było najlepszym krokiem podjętym przez autorów gry :D
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wtóruję twojej wypowiedzi :) Jak przez ostatnie miesiące nie włączałam gry, tak teraz nie mogę się doczekać następnego update'u :D

   Podany przez ciebie link nie działa, ale sama już go znalazłam :)

   Usuń
 2. Błagam tylko nie przyjaźń, nie chce utknąć w friendzonie ;_; V od początku mi się spodobał, razem z Unknow to najbardziej ciekawe postacie z MM.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cóż, friendzone i historia romantyczna mają tyle samo zwolenników, co przeciwników, a ponieważ obu konceptów nie da się pogodzić, obawiam się, że jedna ze stron będzie mocno niezadowolona :/

   Zgadzam się, V i Unknown to najciekawsze postacie, ale do tej dwójki dołożyłabym jeszcze Jumina ;)

   Usuń
  2. Jumin też spoko, ale przez niego skończyła z napisem "bad ending" grając drugi raz więc mam do niego trochę niechęci XDDD Pierwszy raz z tym napisem styknęłam się już na samym początku, ech~ ;.; ja to mam farta XD

   Usuń
 3. Czekam na to od dawna <3
  Jeszcze tylko Unknowna brakuje <3
  Chociaż... Taka alternatywna ścieżka Riki, też byłaby ciekawa, ne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że kogokolwiek Cheritz nie wzięłoby na cel, jego lub jej ścieżka byłaby ciekawa :)

   Usuń