Najnowsze nabytki #2 + sprawy organizacyjne


Tak jak przewidywałam, zaraz po świętach przybyła do mnie skromna paczuszka z Japonii. Tym razem trochę biednie, ale trzeba oszczędzać na angielskie premiery tuż za rogiem :D


Niestety, przybycie dzisiejszej paczki oznacza, że zebrałam już wszystkie japońskie tytuły, które otrzymały oficjalne tłumaczenia na język angielski :/ Trzymam mocno kciuki, że NTT Solmare zdecyduje się podpiąć kolejne tytuły od Otomate do swojej serii Shall we date, aczkolwiek ostatnio wydali dwie autorskie gry, także jeszcze długo sobie poczekam D:

Dzisiaj w moje łapki trafiła limitowana edycja gry Nise no Chigiri, jednego ze starszych tytułów Otomate (wydana w 2010). Fabuła przypomina historię znaną z klasycznej mangi Fushigi Yuugi - z pozoru przeciętna i niewyróżniająca się uczennica przypadkiem cofa się w czasie o 500 lat, do ery Sengoku. Tam poznaje przystojnych ninja, z którymi przeżywa najróżniejsze przygody :)

Nise no Chigiri zostało wydane oryginalnie na PSP, a pół roku temu NTT Solmare wydał i zlokalizował produkcję na sprzęt mobilny pod tytułem Eternal Vows.

Oto, co zawiera edycja limitowana :D
  1. kolekcjonerskie pudełko
  2. standardowa edycja gry
  3. drama CD
  4. mini artbook w twardej oprawie (92 str.)
Z fizycznej zawartości zdecydowanie najlepiej prezentuje się mini artbook. Połowę objętości zajmują kolorowe wizerunki wszystkich bohaterów oraz grafiki, drugą natomiast szkice w odcieniach szarości. Cieszy mnie niezmiernie twarda oprawa, która jest rzadko spotykana w tego typu edycjach :(

Tytuł oczywiście otrzyma recenzję na blogu, ale ponieważ jest teraz ostatni w kolejce do ogrania, ta nie ukaże się prędko :( Do tego jeszcze te wszystkie angielskie tytuły... Przede mną pracowite następne pół roku :D


  •  Można już zamawiać limitowaną wersję Hakuoki: Kyoto Winds pod tym linkiem. Jeszcze do wczoraj miałam zamiar zakupić edycję, jednak cena zmusiła mnie do rezygnacji :/ Ok. 375 zł (sama wysyłka ok. 60 zł) to jeszcze znośna cena, jednakże na przestrzeni dwóch miesięcy wychodzą aż cztery gry otome (Nightshade, The Charming Empire, Period: Cube i Hakuoki) i postanowiłam tym razem "iść w ilość", niżeli skupiać się na "jakości". Oczywiście jest mi żal rezygnować z tak ciekawej edycji, ale, jak się mówi, "coś za coś".

  •  W kwestii innych tytułów: zakupiłam już Nightshade po promocyjnej cenie, a w weekend zamawiam Period: Cube oraz standardową wersję Hakuoki: Kyoto Winds. Obie te gry znalazłam po bardzo uczciwych cenach (ok. 160 i 180 zł z wliczonymi wysyłkami). Nie podaję linku do sklepu, gdyż będą to moje pierwsze zakupy w owym miejscu, i nie wiem czy jest ono godne polecenia. Postaram się również jak najszybciej nabyć The Charming Empire - promocja trwa tylko do 25 kwietnia.

  • Jeszcze przez co najmniej tydzień będzie posucha na blogu, ale już od maja ruszam z kopyta! :D Jednym z pierwszych tekstów będzie recenzja Dangerous Relationship, która mnie tak wciągnęła, że przeszłam jedną ścieżkę i nie włączyłam gry przez miesiąc. Następnie, będą zaległe gry na androida, a potem zobaczymy :)
1 komentarz: